O nás

Sme rýdzo slovenská firma s individuálnym prístupom k zákazníkom, k materiálom a tovarom s ktorým prichádzame do styku Sme rodení Bošáčania. Nachádzame sa v Trenčianskom kraji v mikroregióne Bošáčka v malebnom prostredí v srdci Bošáce. Ponúkame špičkovú kvalitu destilátov vďaka tradičnej technológii za použitia jedinečného medeného destilačného zariadenia. Naša firma je vybudovaná na základoch tvrdej práce, ktorej sa venovali už naši predkovia. Usilovnosťou, vytrvalosťou ale najmä dokonalosťou a prístupom k dedičstvu sme dokázali firmu vybudovať bez akejkoľvek cudzej finančnej pomoci, bez grantov a podpory štátu či európskej únie a bez iného úverového zaťaženia. Sme jediná legálna pálenica v regióne.

História

História bola vytváraná s rôznymi emóciami viacerých režimov, štátnych systémov, divokých podmienok, zvrátených zákonov. Za 320 rokov naša značka zažila všetko, no podstatné je, že stále bola, je a bude. Bošácka je proste značkou s príbehom. Nijak sa netvárime, na nič nehráme ,jednoducho sme tu, s technológiou overenou 320 rokov. Modernizáciami posledného obdobia vo viacerých novodobých páleniciach malo dôjsť k vylepšeniam a však došlo len k urýchleniam. Inovácie technológii nie sú historicky vždy výhodou, preto u nás zachovávame staré dobré medené dvojkotlové destilačné zariadenie dosahujúce maximálne výťažnosti, aromatické dokonalosti a unikátne chuťové vzácnosti vyrobeného destilátu. Všetky historické udalosti, listiny, kroniky, mená ľudí, dobrých aj zlých, sú uvedené v archíve Pálenice. (Zlorečiacich zapisujeme menovite a pravidelne.)

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok: 8-16 hod.
Sobota – Nedeľa: zatvorené

Nakoľko sa jedná o potravinársky podnik s potravinárskou výrobou, je účasť počas výroby obmedzená .

Z bezpečnostných dôvodov je počas prítomnosti zákazníkov  možné nimi  využívať  priestory len obmedzene a je nevyhnutné  sa riadiť pokynmi  vedúcich zamestnancov a majiteľov  pálenice.

Hlavná činnosť rodinnej spoločnosti a oprávnenia:

  • Pestovateľská pálenica – služba pestovateľom
  • Daňový sklad
  • Ovocný liehovar
  • Výrobňa liehovín – likéry, maceráty, tinktúry
  • Predaj SBL

Veľkoobchod:

  • výroba ovocnej a zeleninovej šťavy
  • výroba džemov a marmelád
  • spracovanie a konzervovanie ovocia a zeleniny
  • veľkoobchod ovocia a zeleniny

Bošáacka pálenica debničky